Home PL

25th Anniversary Piano Festival | July 18-29 2022

We are happy to announce the 2022 edition of the 25th Anniversary International Piano Festival in Nałęczów to be held from July 18 until July 29, 2022.


Yuria Nomura (2021 Grand Prix winner of PTNA Japan piano competition) and Anna Ojiro(2020 Grand Prix winner of PTNA Japan piano competition) coming to participate this festival.


Nałęczów jest miejscem bardzo goscinnym dla muzyków. Odbywało się tutaj zawsze wiele festiwali i innych imprez artystycznych. Nasz festiwal organizowany jest tu od 1997-go roku i cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jego międzynarodowy charakter. Goscilismy artystów i profesorów ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Japonii i Polski. Młodzi uczestnicy kursu w większosci także przyjeżdżają z zagranicy. Niewątpliwą atrakcją dla nich jest możliwosć występu z towarzyszeniem orkiestry kameralnej, udział w innych koncertach, a także praca pod kierunkiem doswiadczonych pedagogów. Uczestnicy mogą wziąć również udział w konkursie pianistycznym. Laureaci otrzymują dyplom i nagrodę pienieżną.

Concert

Udział w kursie mogą brać pianisci, duety fortepianowe i zespoły kameralne z fortepianem.  Do uczestnictwa zapraszamy studentów i licealistów. Zachęcamy kandydatów do umieszczenia w repertuarze utworu kompozytora polskiego, a także jedną czesć z następujacych koncertów:

  • Bach D Minor, F Minor, G Minor
  • Haydn D Major,
  • Mozart KV 175, 238, 271, 246, 413, 414
  • Chopin E Minor and F Minor

Kandydaci pragnący wziąć udział w konkursie pianistycznym powinni przygotować jedną większą kompozycje (sonata, wariacje itp. i dwa lub trzy krótsze utwory (etiudy, preludia i fugi itp.)

Opłata za uczestnictwo w kursie, dla kandydatów z Polski wynosi 950 zł, koszt zakwaterowania z pełnym wyżywieniem okolo 140 zł dziennie. Kandydaci z Polski mogą sami zorganizować sobie zakwaterowanie i wyżywienie. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 1-go czerwca. Formularz – kliknij tutaj. W zgłoszeniu należy podać dane osobiste, kontakt, przygotowany repertuar i krótka biografię. Zgłoszenie można też wysłać pocztą, albo przez e-mail na poniższy adres. Udział w kursie należy opłacić najpóźniej w pierwszy dzień festiwalu.