27 Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny
15-26 Lipca, 2024

Nałęczów jest miejscem bardzo goscinnym dla muzyków. Odbywało się tutaj zawsze wiele festiwali i innych imprez artystycznych. Nasz festiwal organizowany jest tu od 1997-go roku i cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jego międzynarodowy charakter. Goscilismy artystów i profesorów ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Japonii i Polski. Młodzi uczestnicy kursu w większosci także przyjeżdżają z zagranicy. Niewątpliwą atrakcją dla nich jest możliwosć występu z towarzyszeniem orkiestry kameralnej, udział w innych koncertach, a także praca pod kierunkiem doswiadczonych pedagogów. Uczestnicy mogą wziąć również udział w konkursie pianistycznym. Laureaci otrzymują dyplom i nagrodę pienieżną.

Udział w kursie mogą brać pianisci, duety fortepianowe i zespoły kameralne z fortepianem.  Do uczestnictwa zapraszamy studentów i licealistów. Zachęcamy kandydatów do umieszczenia w repertuarze utworu kompozytora polskiego, a także jedną częsć z następujących koncertów:

  • Bach D Minor, F Minor, G Minor
  • Haydn D Major,
  • Mozart KV 175, 238, 271, 246, 413, 414
  • Chopin E Minor and F Minor

Kandydaci pragnący wziąć udział w konkursie pianistycznym powinni przygotować jedną większą kompozycję (sonata, wariacje itp.; etiudę Chopina, preludium i fugę itp.)

Opłata za uczestnictwo w kursie dla kandydatów z Polski jest zniesiona, wymagane jest tylko opłacenie wpisowego w wysokosci 100 zł.  Koszt zakwaterowania z pełnym wyżywieniem wynosi około 180 zł dziennie. Kandydaci z Polski mogą sami zorganizować sobie zakwaterowanie i wyżywienie. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 1-go czerwca. Formularz – kliknij tutaj. W zgłoszeniu należy podać dane osobiste, kontakt, przygotowany repertuar i krótka biografię. Zgłoszenie można też wysłać pocztą, albo przez e-mail na poniższy adres.